zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
                                Komentarze

Spotkanie Wigilijne w Internacie

19.12.2016

    W czwartek wieczorem, 15 grudnia 2016 roku, w Internacie naszego Ośrodka miało miejsce uroczyste spotkanie wigilijne przed Świętami Bożego Narodzenia. Na spotkanie to wychowawcy i wychowankowie zaprosili dyrekcję Ośrodka, wychowawców klas internackich dzieci, wszystkich pracowników administracji i obsługi oraz wybrane firmy i instytucje wspierające w ciągu roku naszą placówkę. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili społeczność internacką, znaleźli się: Pani Joanna Piekarczyk, Dyrektor Banku Żywności w Koninie; Pani Marta Wysocka z Firmy ANECOOP POLSKA w Jasinie koło Swarzędza; Pani Mirosława Błaszczak z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy z dwiema wolontariuszkami; Pani Estera Staśkiewicz, emerytowany wychowawca Internatu. Była oczywiście Pani Dyrektor Anna Mydłowska oraz prawie wszyscy zaproszeni pracownicy Ośrodka. Kolejny raz dzieci odwiedzili klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego; stanowili oni dość liczną grupę - oprócz czterech kleryków, w spotkaniu uczestniczyło trzech podopiecznych Oratorium, działającego przy Seminarium w Lądzie.
   Nad przebiegiem całości, wraz z wychowawcami Internatu, czuwała Pani Dyrektor Danuta Lewandowska. Po jej ciepłych słowach powitalnych przystąpiliśmy do uroczystej kolacji; menu stanowiły typowe polskie dania wigilijne, słodycze, owoce cytrusowe i napoje. O smak i atrakcyjność potraw zadbały, jak zawsze, nasze panie kucharki. Wygląd i obfitość potraw oraz estetyka i dekoracja stołów wzbudziły ogólny zachwyt.
   Ważnym punktem spotkania było wręczenie betlejemskiego światełka pokoju. Druhowie z 38 Słupeckiej Drużyny Harcerskiej Czarne Jedynki wspólnie ze swym opiekunem lampki ze światełkiem przekazali: Pani Dyrektor Joannie Piekarczyk z Konińskiego Banku Żywności; Pani Mirosławie Błaszczak z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy; klerykom z Seminarium w Lądzie oraz Pani Annie Mydłowskiej, Dyrektor naszego Ośrodka.
   O wychowankach nie zapomniał święty Mikołaj, którego znacząco w tym roku wsparli uczniowie ze słupeckiego Liceum Ogólnokształcącego. Święty Mikołaj przyniósł okazałe paczki z dużą ilością słodyczy; zawierały one również zabawki, książki i kosmetyki. Aby otrzymać paczkę dzieci zobowiązane były wykazać się jakąś swoją umiejętnością; trzeba przyznać, że wiele z nich zrobiło to popisowo. Św. Mikołajowi w jego obowiązkach pomagali klerycy, których ubiór i zachowanie do złudzenia przypominały starożytnych Rzymian.
W ogóle klerycy, przez całe spotkanie, świetnie się z dziećmi bawili; wspólnym śpiewom, pląsom i kolędom nie było końca.
Za pomoc w przygotowaniu spotkania wychowankowie i wychowawcy Internatu serdecznie dziękują: Pani Dyrektor Annie Mydłowskiej, a także paniom kucharkom, paniom sprzątaczkom i opiekunce nocnej; równie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i razem z nami uczestniczyli w tej niezwykłej uroczystości.
Spotkanie, pod kierunkiem Pani Dyrektor Danuty Lewandowskiej, przygotował zespół wychowawców Internatu w składzie: Agnieszka Dębska, Maria Gulczyńska, Katarzyna Wilińska-Pałasz, Joanna Wyszyńska, Violetta Mikołajczyk-Bączak, Łukasz Gorzelany i Jerzy Tomaszewski.

Tekst i zdjęcia
Jerzy Tomaszewski

« inne aktualności