AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

News

Spotkanie z autyzmem

23.08.2017

    W dniu 27 kwietnia 2017r. w kinie „Sokolnia” w Słupcy odbyło się niezwykłe „Spotkanie z autyzmem” przygotowane przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Słupcy.
   Zaproszeni goście mieli możliwość – na dużym ekranie – obejrzeć film autorski nt. autyzmu oraz metod i form pracy edukacyjno – terapeutycznych prowadzonych na co dzień w ośrodku. Celem głównym spotkania, było podniesienie wśród lokalnej społeczności świadomości o znaczeniu wczesnej diagnozy i terapii dzieci autystycznych oraz wsparcia osób z autyzmem na każdym etapie ich życia.
   Spotkanie to, było kontynuacją działań podjętych przez ośrodek z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. 4 kwietnia 2017r odbył się marsz społeczności SOSW, zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli ulicami miasta pod hasłem „Otwórz oczy na autyzm”.
Za obecność i wspólny marsz na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem składamy serdeczne podziękowania dla Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy.
   W przygotowanie tej niezwykłej akcji, włączyła się również młodzież i nauczyciele z:
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy, Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego i Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Słupcy. Wolontariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników marszu, rozdawali przechodniom ulotki o autyzmie i niebieskie balony oraz wykonali transparenty z hasłami dotyczącymi autyzmu.
   Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pomoc w organizacji marszu!
   W ramach Światowego Miesiąca Autyzmu został ogłoszony również w słupeckich szkołach podstawowych, konkurs plastyczny pt. „W świecie osób niepełnosprawnych”. Jego rozstrzygnięcie odbyło się podczas „Spotkania z autyzmem”. Wyróżnione za pomysłowość i niebanalne ujęcie tematu niepełnosprawności zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej: IGA HERMAN – kl. IV, JULIA CZECHOWSKA – kl. V oraz ALEKSANDRA ADAMCZEWSKA – kl. VI.
   Fundatorzy nagród to: Starostwo Powiatowe w Słupcy i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Słupcy.
   Z roku na rok wiedza na temat autyzmu wśród społeczeństwa wzrasta. Organizowane przez ośrodek konkursy, akcje, spotkania zachęcają, aby „przestać być zielonym w zakresie autyzmu, a przyłączyć się do bycia niebieskim”. W związku z tym SOSW pragnie
w najbliższym czasie przygotować i serdecznie zaprosić nauczycieli i specjalistów na warsztaty podczas, których zaprezentowane zostaną dobre praktyki z pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Organizatorzy: Monika Jóźwiak, Maria Gulczyńska, Agnieszka Dębska, Monika Gołębiak, Monika Majewska, Joanna Wachowska, Magdalena Adamczyk

Tekst: Monika Majewska i Joanna Wachowska

« inne aktualności