AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

News

Wychowankowie Internatu w Lądzie

12.06.2017

  W środę, 31 maja 2017 r. wychowankowie Internatu, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, gościli w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia zespołu klasztorno-kościelnego. Po obiektach kościelnych i seminaryjnych wychowanków oraz ich opiekunów oprowadzał ks. Łukasz. Szczegółowo zapoznał nas z historią klasztoru, jego długimi i burzliwymi dziejami, począwszy od cystersów aż po współczesne czasy, kiedy gospodarzem tego miejsca jest Towarzystwo Salezjańskie. Niezwykle bogato prezentuje się gotycki kościół z barokowym wystrojem, kaplicami, rzeźbami, ołtarzami, relikwiarzami, amboną, organami i wieloma dziełami sakralnymi mistrzów sztuk pięknych, zwłaszcza malarstwa i rzeźby. Oprócz kościoła poznaliśmy też inne miejsca, w tym kapitularz i bibliotekę.

Później udaliśmy się na przylegające obiekty terenowe i rekreacyjne. Ksiądz Paweł i brat Jarek przygotowali rozmaite zabawy i ćwiczenia sprawnościowe, minigry, biegi i przeszkody, w których wychowankowie chętnie brali udział. Nie zabrakło również wspólnego muzyko-wania i modlitwy.

Na zakończenie zjedliśmy kolację, na którą składały się kiełbaski z grilla, pieczywo, ciepłe i zimne napoje. W tej części naszego pobytu najbardziej zasłużył się brat Mirek.

W dowód podziękowania i wdzięczności wręczyliśmy gościnnym salezjanom oprawioną w antyramę grafikę, na której znajduje się kościół w Lądzie. Pracę tę wykonała nasza wycho-wanka Żaneta Łoziak.

Wycieczkę do Lądu zorganizował zespół wychowawców Internatu w składzie: Joanna Wyszyńska, Katarzyna Wilińska-Pałasz, Violetta Mikołajczyk-Bączak i Jerzy Tomaszewski.

Tekst i zdjęcia
Jerzy Tomaszewski

« inne aktualności